stress.gr|προβολη μηνυματος

Κωδικός

183

Μήνυμα στις

17/12/03 18:42:12

Τίτλος

Παλαιός χρήστης

Mήνυμα

Γεια σας.Ειμαι πρώιν χρηστης ναρκωτικων ουσιων(χασις,ηρωινη,ecstacy,κοκαινη και ολων των ειδων χαπιων).Εδω και 2 χρονια κανω θεραπεια απεξαρτησης μεχρι και σημερα.Τα χαπια που επερνα ειναι(STEDON,DOMYROX,DEPAKINE,EFEXOR,LADOSE,MINITRAN,NALOREX,BESPAR,)αυτα που περνω μεχρι και σημερα ειναι(nalorex,kai ladose).Αυτο που θελω να σας ρωτησω ειναι ενω κοντευω να τελειωσω την θεραπεια εχω την ταση να παρω χαπια οπως(hipnosedon,vulbegal,stedon κ.τ.λ.).Βεβαια αυτα δεν τα λεω στον ψυχιατρο μου γιατι δεν ξερω πως θα το παρει.Φανταστειτε εχω 2 χρονια να παρω οπιαδηποτε ναρκωτικη ουσια και απο την μια σκεφτομαι τη τραβηξα εγω και οι γονεις μου και απο τιν αλλη θελω να παρω.Σας υπενθημιζω οτι απο αυτα τα χαπια επερνα κουτια ολοκληρα.Τι να κανω?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Ημερομηνία απάντησης

2003-12-24 01:46:23

Aπάντηση μηνύματος

Νομίζω ότι είναι φυσιολογικό να έχεις τέτοιες δυσκολίες, αλλά επίσης νομίζω ότι μπορείς αυτές τις δύσκολες στιγμές να θυμάσαι τον αγώνα που έχεις κάνει για να μείνεις μακριά από τις ουσίες. Είμαι σίγουρος ότι ο ψυχίατρός σου θα το εκτιμήσει ιδιαίτερα εάν τον εμπιστευθείς και του πεις αυτές τις δυσκολίες σου.

Με εκτίμηση,

ΠΣ

Περι

Το stress είναι μια οραγανωμένη προσπάθεια του ψυχιατρικού τμήματος του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων για την έγκυρη ενημέρωση του κοινού στις συνήθεις ψυχιατρικές διαταραχές.

Stressteen

Η σελίδα των εφήβωνstressteen

Παν. Ιωαννινων

Παν. Ιωαννίνων