stress.gr|προβολη μηνυματος

Κωδικός

408

Μήνυμα στις

9/6/2004 7:27:13

Τίτλος

Σταματησα το Seroxat και τα συμπτώματα επανήλθαν

Mήνυμα

Αγαπητέ κ. Σπανάκη.

Για σχεδόν 1.5 χρόνο επαιρνα SEROXAT-είχα αντιμετωπήσει κρίσεις πανικού.
Είμαι 31 ετών και γυναίκα. Κατά την διάρκεια της αγωγής οι όποιες
ιδεοληψίες μου υποχώρησαν. Εδώ και 4 μήνες περίπου έχω σταματήσει την αγωγή.
Το άγχος και οι ιδεοληψίες επανήλθαν έντονες πριν ένα μήνα περίπου.


Μένω σε νησί, οι ψυχίατροι είναι λίγοι, ψυχολόγοι δεν υπάρχουν...

Ημερομηνία απάντησης

2004-06-16 17:25:09

Aπάντηση μηνύματος

Νομίζω ότι δεν ήταν ακόμη καιρός να διακοπεί η θεραπεία. Αυτό μπορεί να συμβεί οπότε δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας. Ίσως είναι καλύτερα να πάρετε ενα τηλέφωνο τον γιατρό σας για να του εξηγήσετε την κατάσταση. Πιθανότατα, μέχρι να τον ξαναδείτε θα μπορούσατε να ξαναρχίσετε το φάρμακο κάτω από τις οδηγίες του.

ΠΣ

Περι

Το stress είναι μια οραγανωμένη προσπάθεια του ψυχιατρικού τμήματος του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων για την έγκυρη ενημέρωση του κοινού στις συνήθεις ψυχιατρικές διαταραχές.

Stressteen

Η σελίδα των εφήβωνstressteen

Παν. Ιωαννινων

Παν. Ιωαννίνων