stress.gr|προβολη μηνυματος

Κωδικός

572

Μήνυμα στις

19/01/06 21:49:24

Τίτλος

Efexor και διακοπή

Mήνυμα

εδω και 3 χρονια παιρνω τα εφεχορ 75 και προσπαθησα να τα κοψω αλλα την αλλη μερα κιολας αρχισε να μουδιαζει το κεφαλι μου.θελω νατα κοψω αλλα δεν μπορω.τι να κανω?μπορω να πινω ενα ποτο η θα με πειραξει?

Ημερομηνία απάντησης

2006-01-21 16:44:47

Aπάντηση μηνύματος

Μερικές φορές αυτό μπορεί να συμβεί με αυτό το φάρμακο. Καλό είναι να κόβεται σταδιακά. Αυτό μπορεί να γίνει είτε με το να πάρετε μικρότερη δόση για λίγο καιρό (37.7) ή να το παίρνετε μέρα παρά μέρα. Ρωτήστε τον γιατρό σας σχετικά. Μπορείτε να καταναλώνετε αλκοόλ με μέτρο χωρίς ιδιαίτερο πρόβλημα με το συγκεκριμένο φάρμακο.

Πέτρος Σκαπινάκης

Περι

Το stress είναι μια οραγανωμένη προσπάθεια του ψυχιατρικού τμήματος του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων για την έγκυρη ενημέρωση του κοινού στις συνήθεις ψυχιατρικές διαταραχές.

Stressteen

Η σελίδα των εφήβωνstressteen

Παν. Ιωαννινων

Παν. Ιωαννίνων